

Департамент охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації планує придбати пересувний мамологічний кабінет
Однією з головних проблем організації протиракової боротьби є своєчасна діагностика злоякісних пухлин.
Інформаційний сайт державних торгів tendergid.ua повідомляє, що Департамент охорони здоров'я Дніпропетровської обласної державної адміністрації планує придбати кабінет діагностичний пересувний для мамографічного обстеження. Закупівля проводиться згідно з вимогами чинного законодавства України через електронну систему Prozorro
Медичне обладнання, що є предметом закупівлі, буде використовуватися для проведення мамографії населення з метою виявлення на ранній стадії онкологічних та інших захворювань. Воно буде застосовуватися
для діагностики в місцях, віддалених від лікувальних закладів, при відсутності аналогічної стаціонарної техніки і при надзвичайних ситуаціях.
У наш час практично вичерпані можливості для екстенсивного розвитку онкологічної служби, тому необхідно підвищення ефективності її діяльності. Залишається складною медико-демографічна ситуація. Друге місце серед причин смерті займають онкологічні захворювання. Однією з головних проблем організації протиракової боротьби є своєчасна діагностика злоякісних пухлин. Проблема ранньої і своєчасної діагностики залишається дуже гострою, особливо для ряду найбільш поширених і важко піддаються радикальному лікуванню пухлин. Особливу групу в статистиці онкологічних захворювань займають пухлини візуально доступних для діагностики локалізацій.
Захворювання молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та смертності жіночого населення, як в Україні, так і в Дніпропетровській області. На жаль, кількість хворих з кожним роком зростає. Не є винятком і Дніпропетровська область, в якій захворюваність на рак молочної залози має тенденцію до постійного зростання. Кожна десята жінка протягом життя ризикує захворіти цією хворобою. Але рак молочної залози-це не вирок. Захворювання можна віднести до потенційно виліковним, але за однієї умови - діагностуванні на якомога ранній стадії. Якість лікування захворювання напряму залежить від стадії, на якій виявлена пухлина. Чим раніше жінка звертається до лікаря, тим менше зусиль і часу витрачається на лікування і кращий прогноз.
Мамографія вважається найбільш ефективним засобом діагностики раку на ранніх стадіях, що дозволяє значно знизити відсоток смертності.
Актуальною залишається проблема доступності даного обстеження, особливо для сільського населення. В результаті досліджень було доведено, що використання мамографії є оптимальним методом для обстеження численних груп жінок. За якістю ця технологія використовується у всьому світі для скринінгових програм. Економічна доцільність проведення скринінгової мамографії доведено великою кількістю досліджень.
Для проведення програми скринінгової мамографії в області необхідно використання пересувного мамографічного кабінету, так як забезпечення мамографічного обладнання медичних установ вкрай незадовільний.
У зв'язку з цим було прийнято рішення про проведення тендерної процедури закупівлі обладнання. На придбання мамографічного кабінету виділено 6 046 920 гривень.
Очікувані результати від впровадження скринінгу раку молочної залози:
1. Зниження смертності у жінок старше 50 років.
2. Збільшення числа виявлених пацієнток з діагнозом РМЗ на всіх стадіях в обстежуваному регіоні.
3. Збільшення питомої ваги вперше виявлених хворих на РМЗ на першій стадії пухлинного процесу.
4. Збільшення питомої ваги органозберігаючих операцій.
5. Збільшення числа радикально пролікованих хірургічними і комплексними методами пацієнток.
6. Зниження річної летальності від РМЗ.
7. Зменшення загальних витрат на лікування.
Проведення європейських торгів та визначення постачальника медичного обладнання заплановано на 6 травня 2019 року. Прийом тендерних пропозицій учасників, що мають ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, закінчується 1 квітня 2019 року.