

Влада Житомира планують повністю перейти на світлодіодне зовнішнє освітлення
Для досягнення цієї мети місту потрібні світлодіодні світильники зовнішнього освітлення, придбати які планується шляхом проведення європейських торгів Prozorro
В цьому році Житомир має намір збільшити кількість вуличних LED - світильників і стати першим містом в Європі, який повністю перейде на світлодіодне зовнішнє освітлення. Про це повідомив інформаційний сайт державних торгів tendergid.ua
Для досягнення цієї мети місту потрібні світлодіодні світильники зовнішнього освітлення, придбати які планується шляхом проведення європейських торгів Prozorro згідно з вимогами чинного законодавства України. Замовником торгів виступає КП Електричних мереж зовнішнього освітлення "Міськсвітло" Житомирської міської ради.
згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://tendergid.ua/tender/1458030/, планується закупити наступне освітлювальне обладнання:
- світильник для зовнішнього освітлення світлодіодний 20 Вт - 2070 штук;
- світильник для зовнішнього освітлення світлодіодний 35 Вт - 1160 штук;
- світильник для зовнішнього освітлення світлодіодний 50 Вт - 2040 штук;
- світильник для зовнішнього освітлення світлодіодний 70 Вт - 1736 штук;
- світильник для зовнішнього освітлення світлодіодний 120 - 194 штук.
Очікувана вартість закупівлі становить 25 мільйонів гривень.
Для участі в торгах, проведення яких заплановано на 13 липня 2018 року запрошуються фізичні та юридичні особи, які можуть подати тендерні пропозиції до 7 червня 2018 року.
На сьогоднішній день Житомир є одним з лідерів по впровадженню енергоефективних заходів у всіх сферах міського господарства та переходом до відновлюваної енергетики. У минулому році Житомир, виділивши з власного бюджету 18000000 гривень і скориставшись засобами Держфонду регіонального розвитку, встановив на вулицях 5200 LED-світильників. У цьому році він має намір побити рекорд, встановивши 8600 таких світильників, і стати першим містом в Європі, який може похвалитися повністю світлодіодним вуличним освітленням.
Маючи План дій сталого енергетичного розвитку, місто крок за кроком йде до певної мети - скоротити споживання енергоносіїв на 21% до 2020 року. Для цього використовуються різні форми співпраці з міжнародними інституціями та інструменти залучення коштів.
Як стало відомо, міська влада активно використовують можливості, надані міжнародними донорськими організаціями, та самостійно налагоджують контакти з інвесторами. Завдяки цьому сьогодні українсько-шведська фірма займається зведенням в Житомирі трьох малих гідроелектростанцій. Словенія на базі житомирського комунального підприємства вкладає дев'ять мільйонів євро в будівництво сонячної електростанції.
З допомогою Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Данія, Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія) та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Е5Р утеплюються школи, лікарні та дитячі садки. Швейцарія надає Житомиру більше десяти мільйонів швейцарських франків на реконструкцію котелень, заміну труб, будівництво ТЕЦ на біопаливі та встановлення більш сотні індивідуальних теплових пунктів. На гроші від Європейського банку реконструкції та розвитку та Фонду Е5Р буде побудована ще одна ТЕЦ і встановлено 75 ІТП.
Крім того, що в Житомирі в 2017 році замінено 7067 ліхтарів зовнішнього освітлення на LED, у місті ще й відновлено зовнішнє освітлення території в 4-х загальноосвітніх навчальних закладах та 7 дошкільних навчальних. Також тривають роботи в НВК № 11 та ДНЗ № 32. На додаток, в усіх комунальних закладах Житомира введена система енергомоніторингу.