

23,7 мільйона гривень виділено на завершення реконструкції каналізаційної насосної станції СП-17 р. в Кременчуці
щоб уникнути затоплення стічними водами машинного залу, передбачається посилення стін резервуара і установка аварійних насосів для перекачування води при виникненні аварійних ситуацій.
Комунальне виробниче підприємство «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» оголошує про проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro згідно з вимогами чинного законодавства України. Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua
згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://tendergid.ua/tender/1959433/, предметом закупівлі є реконструкція каналізаційної насосної станції СП-17 р. в Кременчуці (коригування). Очікувана сума закупівлі - 23 762 186.84 гривень.
Місто Кременчук - одне з найбільших промислових міст Полтавської області з населенням 225 тис. чоловік.
До міської каналізаційної мережі підключено близько 68 300 абонентів житлового сектору та 1200 промислових підприємств. Каналізаційна система складається з каналізаційних мереж загальною протяжністю 283,6 км, рухаючись якими стічні води потрапляють на перекачувальні станції (СП), а потім на очисні споруди міста.
Діюча каналізаційна насосна станція СП-17 максимальною продуктивністю 2000 м куб / год, призначена для перекачування стічних вод на міські очисні споруди і експлуатується близько 40 років. З-за тривалого терміну експлуатації виникло разгерметизирование роз'єднують стін між резервуарами і машинним відділенням, що може призвести до затоплення машинного залу стічними водами у разі зупинки насосних агрегатів при відключеній електроенергії.
Насосне обладнання станції дуже енергоємне, морально та фізично зношене, працює в ручному режимі, постійно виходять з ладу електродвигуни. Технологічне обладнання грабельного відділення, запірна і запобіжна арматура камери перемикання знаходяться в неробочому стані - аварійні затвори, подрібнювачі та механічні граблі частково демонтовані. Електротехнічне обладнання та кабельні мережі електропостачання не відповідають сучасним нормам. Все це створює численні проблеми при експлуатації насосної станції, що несе загрозу аварійного витоку стічних вод і забруднення ними навколишнього середовища, погіршення санітарно-епідеміологічного стану в місті Кременчуці.
Тому, виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради було прийнято рішення про проведення реконструкції каналізаційної насосної станції СП-17.
Реконструкція каналізаційної насосної станції СП-17 охоплює кілька напрямків:
1. Реконструкція об'єктів основного призначення: каналізаційної насосної станції і камери перемикання з заміною насосного і технологічного обладнання.
2. Реконструкція об'єктів енергетичного господарства: трансформаторні підстанції, внутрішні та зовнішні мережі електропостачання.
3. Пристрій аварійної сигналізації та реконструкція зовнішніх каналізаційних мереж.
4. Благоустрій і озеленення території.
Проектом передбачено при збереженні продуктивності насосної станції на рівні 2000 м куб / год зменшити кількість насосного обладнання, а саме: замість 6 одиниць старих енергоємних насосів встановити 4 більш продуктивні і енергозберігаючі насоси на автоматичному управлінні. З них 2 насоса резервні, які дають можливість без зупинки роботи насосної станції замінити насосні агрегати, обладнання і ділянки трубопроводів. щоб уникнути затоплення стічними водами машинного залу, передбачається посилення стін резервуара і установка аварійних насосів для перекачування води при виникненні аварійних ситуацій.
При реконструкції камери перемикання буде проведена заміна запірної та запобіжної арматури. У грабельному відділенні будуть встановлені решітки-дробарки для видалення великих частинок відходів, що містяться в стічних водах.
Проведення реконструкції найбільш аварійних ділянок каналізаційної насосної станції СП-17 дозволить звести до мінімуму ризик її зупинки і уникнути попадання стічних вод у навколишнє середовище, забруднення ними грунту, підземних вод, малих річок басейну річки Дніпро.
Проведення відкритих торгів та визначення підрядної організації заплановане на 2 вересня 2019 року. Тендерні пропозиції учасників приймаються до 30 серпня 2019 року.