

В смт. Верхнячка Христинівського району Черкаської області планується спорудження локальних очисних споруд
З метою ефективного використання обмежених фінансових ресурсів місцевого органу влади у майбутньому будуть залучатися інвестиційні кошти.
Безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua повідомляє, що Верхняцкое виробниче управління житлово-комунального господарства шукає підрядника для будівництва локальних очисних споруд в смт. Верхнячка Христинівського району Черкаської області. Він буде визначений шляхом проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro
Згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://tendergid.ua/tender/1809734/, очікувана вартість робіт становить 5 130 018 гривень.
Смт. Верхнячка Христинівського району Черкаської області розташований в східній частині, на відстані 6 км від районного центру. В селищі розташовано 1820 житлових будинків різної поверховості та кількості квартир, в яких проживає 3850 осіб.
Ситуація в галузі захисту екології водоймищ на Україні досить трагічна - критично не вистачає сучасних рішень ефективної очистки стічних вод. Старі очисні споруди, збудовані в 50-х роках минулого століття - морально і технологічно застарілі, неефективні і дорогі в експлуатації, практично перестають виконувати свою функцію.
У зв'язку з цим стічні води з каналізаційної системи, до якої в даний час підключено більшість користувачів, очищені у вкрай мізерною ступеня, потрапляють в грунтові води. забруднення стічних вод становить серйозну екологічну проблему і загрозу для життя жителям селища та прилеглих територій.
Частина існуючих технологічних споруд знаходиться в неробочому стані, деякі з них в аварійному, а весь комплекс очисних споруд каналізації виконує лише часткову функцію механічного очищення стічних вод. Більш того заплановане розширення системи каналізації призупиняється через відсутність ефективно діючої очисної станції. Враховуючи такий стан очисних споруд, морально застарілу технологію очищення стічних вод і обробки осаду, вважається доцільним будівництво очисних споруд з впровадженням нових ефективних технологій.
Нові високотехнологічні рішення не застосовуються з двох причин: через відсутність доступу до новітніх ноу-хау і фінансових засобів, необхідних для здійснення процесу проектування і будівництва нових очисних споруд.
Будівництво очисних споруд буде проводитися на основі застосування принципів енергоефективності та енергозбереження, з використанням сучасного інноваційного обладнання. З метою ефективного використання обмежених фінансових ресурсів місцевого органу влади у майбутньому будуть залучатися інвестиційні кошти.
Спорудження локальних очисних споруд:
- знизить рівень забруднення ґрунтових вод;
- підвищить якість надання послуг з водопостачання (забезпечення споживачів якісною відфільтрованої водою);
- знизить відсоток захворювань, викликаних антисанитарным станом водойм регіону;
- створить умови для сталого розвитку суспільства.