

У м. Червонограді, Львівської області, планується будівництво технологічної лінії утилізації шламів
Обробка осадів стічних вод буде проводитися з метою максимального зменшення їх обсягу і підготовки до наступного розміщення.
Орган місцевого самоврядування «Відділ капітального будівництва та інвестицій Червоноградської міської ради» оголошує про проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro. Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua
Згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://tendergid.ua/tender/2140346/, предметом закупівлі є будівництво технологічної лінії утилізації шламів (опадів) від очищених стічних вод Червоноградських очисних споруд (III черга). Коригування. Очікувана сума закупівлі - 3 187 951.20 гривень. Джерело фінансування - обласний та місцевий бюджети.
Червоноград - місто обласного значення у Львівській області. Червоноградські каналізаційні очисні споруди (ОС) введено в експлуатацію в 1971 році - I-ша черга, в 1976 році - II-а черга, у 1987 році - ІІІ-я черга. Загальна потужність технологічної лінії утилізації шламів (осадів) від стічних вод - 8,3 тис. куб. м / добу.
Каналізаційні очисні споруди розташовані на околиці. Червонограда на відстані 0,8 км на північний захід від с. Добрячин Сокальського району в безпосередній близькості від р. Західний Буг. Найбільшою проблемою є забезпечення надійної і безаварійної роботи очисних споруд Червонограда.
На сьогоднішній день на очисних спорудах утворилася велика кількість зневодненого і недостатньо стабілізованого осаду.
У зв'язку з тим, що дренажна система 22-х мулових майданчиків вийшла з ладу, накопичені відходи знаходяться у перезволоженому стані. При таких умовах у відходах інтенсивно розвивається патогенна мікрофлора, гельмінти, що є перешкодою для періодичного вивантаження і вивезення відходів за межі ОС.
Фільтруючі шари мулових майданчиків залиті переувлажненным осадом, на поверхні утворилися зони застою. Внаслідок цього під час інтенсивних атмосферних опадів спостерігаються переливи через борти майданчиків, підтоплення території очисних споруд і сільськогосподарських угідь поблизу с. Добрячин, що може призвести до забруднення неочищеними санітарно-небезпечними відходами р. Західний Буг, яка впадає в р. Вісла на території сусідньої республіки Польща.
Для виходу з даної ситуації необхідно побудувати технологічну лінію по утилізації шламів (осадів) від очищених стічних вод Червоноградських ОС, що надалі припинить забруднення підземних і поверхневих вод в басейні річки Західний Буг, а також поліпшить санітарно - екологічну ситуацію в регіоні.
вони передбачають технічне переоснащення очисних споруд. Комплекс заходів дозволить, використовуючи найсучасніше обладнання, вирішити найбільш гостру проблему останніх років - розвантажити переповнені мулові майданчики. Обробка осадів стічних вод буде проводитися з метою максимального зменшення їх обсягу і підготовки до наступного розміщення.
Технологія обробки осадів - багатостадійний процес, основним елементом якого є зневоднення. Виходячи із світового досвіду для ущільнення та зневоднення осадів найбільш ефективним є механічний метод. Механічні методи дозволять інтенсифікувати процес зневоднення осаду стічних вод, скоротити площі споруд обробки осадів, механізувати і автоматизувати трудомісткі процеси, виключати вплив кліматичних умов. Об'єм осаду після механічного зневоднення зменшується в об'ємі приблизно в 10 разів.
Зневоднений іл спрямовуватися на полігон ТПВ для пересипання побутових відходів. Також зневоднений іл надалі буде проходити процес знезараження. При проведенні будівництва технологічної лінії по утилізації шламів (осадів) від очищених стічних вод Червоноградських очисних споруд (ІІІ-я черга) необхідно виконати наступні роботи:
- влаштування залізобетонних фундаментів;
- влаштування металевої рами під центрифуги;
- придбання і монтаж центрифуг;
- влаштування металевої площадки для обслуговування центрифуг;
- встановлення автоматичної установки розчинення і дозування;
- підведення технологічних комунікацій і трубопроводів;
- пристрої шнекових конвеєрів.
Як стало відомо, проведення відкритих торгів та визначення підрядної організації заплановано на 19 лютого 2020 року. Подати тендерні пропозиції необхідно до 20 лютого 2020 року.