

У Миколаєві проводяться роботи з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка
В цілому проект матиме позитивний вплив на навколишнє середовище, так як його реалізація спрямована на ліквідацію наслідків та захист території від підтоплення.
Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради оголошує про проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro згідно з вимогами чинного законодавства України. Про це повідомляється на сайті безкоштовних тендерів tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/tender/2065364/, предметом закупівлі є ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка - будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка р. в Миколаєві. Коригування. Очікувана вартість проведення робіт складає 10 044 128.40 гривень.
Територія житлового масиву Тернівка розташована в Центральному районі міста Миколаєва та обмежена вулицями Аэрофлотская з півночі, Софіївська зі сходу, Молодіжна з заходу, Вазовая з півдня.
Формування грунтових вод відбувається за рахунок природних і техногенних факторів. Основним фактором формування грунтових вод є інфільтрація атмосферних опадів і високе розташування водотривкого шару грунту. В межах населеного пункту додатковим фактором виступає техногенне навантаження: багаторічна господарська діяльність призвела до формування техногенних грунтових вод.
вони Сформувалися в результаті багаторічних витоків води з басейнів, вигрібних ям, витоків з водогонів, поливу насаджень на присадибних ділянках в літній період, порушення умов поверхневого стоку в результаті пристрою фундаментів і засипання природних дрен при будівництві та плануванні місцевості.
Високий рівень залягання грунтових вод (0,4 - 1,5 м) в районі пер. Військового та вул. Новоросійської пов'язаний з пониженням в рельєфі місцевості і природним стоком в процесі інженерної діяльності (будівництво, планування місцевості).
Найбільшим джерелом підтоплення є підприємства в районі вул. Цілинного (бійня, ковбасний цех і ін). Підземні води з артезіанської свердловини використовуються для технологічних потреб підприємств, після чого зливаються в неізольовані котловани. В результаті фільтрації води з котловану на території підприємств сформувався купол підтоплення.
Для зниження рівня ґрунтових вод, у відповідності з проектними рішеннями, передбачено будівництво дренажної мережі, колектора та режимно-спостережних свердловин. Протяжність колекторно-дренажної мережі з установкою оглядових колодязів - 2,248 км. При будівництві будуть використовуватися труби з полівінілхлориду з перфорацією у фільтрі з геотекстилю з обвалуванням піском на глибину 0,6 від глибини грунтових вод.
Колекторно-дренажна мережа самопливна. Водоприймач - балка. Режимно-спостережна мережа - 5 свердловин для визначення глибини залягання грунтових вод.
Під час будівництва колекторно-дренажної мережі слід очікувати тимчасовий негативний вплив на атмосферне повітря, грунти і грунтові води від виїмки ґрунту, роботи будівельно-монтажної техніки, проведення гідроізоляційних робіт і робочого автотранспорту. Будівельні машини і механізми будуть здійснювати шумове вплив на навколишнє середовище, а їхні двигуни є джерелами викидів в атмосферу. По тривалості зазначені види впливу носять короткочасний характер, обмежений терміном ведення будівельних робіт.
Відходи, які будуть утворюватися при будівництві, відповідно з санітарними нормами і техніки безпеки, будуть передаватися спеціалізованим підприємствам або вивозити на полігон ТПВ. Враховуючи граничні обсяги утворення відходів, можна зробити висновок про те, що негативний вплив об'єкта на навколишнє середовище буде перебувати в межах допустимого.
В процесі нормальної експлуатації дренажного колектора негативні фактори впливу на ґрунти будуть відсутні.
В цілому проект матиме позитивний вплив на навколишнє середовище, так як його реалізація спрямована на ліквідацію наслідків та захист території від підтоплення.
Проведення відкритих торгів та визначення підрядної організації заплановане на 19 грудня 2019 року. Подати тендерні пропозиції необхідно до 18 грудня 2019 року.