

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса закупить науково-технічні послуги в галузі інженерії
При трансформуванні використовується центральна частина знімка, з метою отримання найменшого перспективного спотворення і похибки по рельєфу.
Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса оголошує про проведення європейських торгів в електронній системі Prozorro. Про це повідомляє інформаційний сайт державних торгів tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/tender/2042994/, предметом закупівлі є виготовлення Цифрової моделі рельєфу (DTM / ЦМР) для басейну річки Уж.
Очікувана сума закупівлі - 5 мільйонів гривень. Джерело фінансування - кошти державного бюджету України - пайова участь української сторони у співфінансуванні проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Спільні заходи з попередження природних катастроф в транскордонному басейні р. Вже».
Місце розташування та межі району (ділянки):
• Територія, на яку необхідно виготовити цифрову модель рельєфу (ЦМР) (1614 км2) з вертикальною точністю 50 см;
• Територія, на яку необхідно виготовити гидрологически коректну цифрову модель рельєфу (ЦМР) (240 км2) з вертикальною точністю 50 см;
• Територія отримання актуальних, по 2019-2020 рік, ортофотопланів у межах Закарпатської області (Україна) (1854 км2).
Мета проведення:
Отримання актуальних в 2019-2020 роках, ортофотопланів (ОФЗ) і виконання авіаційного лазерного сканування з метою створення гидрологически коректної цифрової моделі рельєфу (ЦМР),) для побудови надалі на їх основі: розробка карт загроз і ризиків затоплення та моделювання наслідків частих повеней / паводків у регіоні.
Терміни виконання проектних робіт:
Весь обсяг проектних робіт необхідно виконати і передати замовнику не пізніше 24 грудня 2020.
Технічні, якісні та кількісні характеристики ортофотопланів та цифрової моделі рельєфу:
Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі встановлені з метою уніфікації та сумісності даних з наявними (наданими) у замовника проектно роботами щоб уникнути проблем несумісності.
Всі аэросъемные польоти виконуються згідно з технічним завданням та з урахуванням норм ГКИНП-09-32-80, а також відповідно до вимог з охорони державної таємниці та правил використання повітряного простору України, на спеціально обладнаних літальних судах.
Ортофотоплани виготовляються з растровим зображенням аерофотознімків з урахуванням створеної ЦМР. При трансформуванні використовується центральна частина знімка, з метою отримання найменшого перспективного спотворення і похибки по рельєфу.
Цифрова модель рельєфу повинна бути створена за допомогою даних, отриманих повітряним лазерним сканером. Урезы води берегової лінії повинні бути виділені структурними лініями. Найбільш важливі елементи поверхні землі такі як: дороги, залізні дороги, греблі, дамби і т. д. повинні бути представлені 3D векторами. Також структурними лініями необхідно виділити різкі перепади рельєфу в місцях, де тільки точок недостатньо для відображення всіх деталей рельєфу.
Цифрова модель рельєфу повинна мати неспотворений вигляд, а також не містити спотворень, зон затінення, викликаних будівлями, спорудами і ландшафтними об'єктами.
Проведення європейських торгів заплановано на 13 січня 2019 року. Прийом тендерних пропозицій проводиться до 8 грудня 2019 року.