

9,7 мільйона гривень потрібно на термомодернізацію Лубенського дошкільного навчального закладу № 9 «Берізка»
Реалізація проекту буде здійснюватися в відповідності з діючими будівельними нормами і правилами.
Лубенський дошкільний навчальний заклад № 9 «Берізка» потребує реконструкції з термомодернізації будівлі. Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/tender/2251451/, підрядна організація буде визначена шляхом проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro. Очікувана вартість проведення робіт становить 9 794 500 гривень.
Лубни - місто обласного підпорядкування в Полтавській області, адміністративний центр Лубенського району. Місто розташоване в центральній частині України, на правому березі річки Сули. На сьогодні місто є важливим економічним і культурним центром області. Місто Лубни налічує 9 навчальних закладів та 10 дошкільних навчальних закладів.
Одним з таких є Лубенський дошкільний навчальний заклад № 9 «Берізка», існування якого налічує багаторічну історію. Лубенський Дитячий сад № 9 «Берізка» був заснований в 1964 році, з 2002 року перейшов у власність територіальної громади р. Лубни.
Дитячий сад «Берізка» розрахований потужністю на 170 місць, а насправді приймає більше двохсот дітей. Мережа закладу становить 9 груп: 2 - ясельні; 7 - дошкільних, педагогічний колектив складається з 21 педагога.
протягом багатьох років будівля садка жодного разу не закривалася на капітальний ремонт. У 60-ті роки, на момент здачі об'єкта в експлуатацію це був передовий і добре оснащений дитячий садок. Він складався з двох двоповерхових будівель, з'єднаних між собою теплим переходом. Одне з будинків було побудовано цегельним під шатровою покрівлею, інше - побудовано із збірних залізобетонних конструкцій і мало плоску рулонну покрівлю.
Дошкільний заклад отапливавается від централізованого опалення, має «тепла підлога» в молодших групових приміщеннях, забезпечене водопостачанням та водовідведенням. З часом до будівлі садочка були прибудовані приміщення басейну, що ще більше поліпшило умови перебування дітей в садку. Через деякий час була побудована власна теплогазогенераторная, і заклад було переведено на опалення природним газом.
За час експлуатації застаріла і вичерпала свій ресурс система опалення, водопостачання та каналізації, електропроводка; прийшли в непридатність дерев'яні вікна та двері. Зіпсувалося оздоблення фасаду та покрівля. Здатність огороджувальних конструкцій зберігати тепло на сьогоднішній день не відповідає нормам. Як результат, у приміщеннях садка знизилася температура внутрішнього повітря, підвищилася волога, з'явилися ознаки грибкових уражень (цвіль, обсипання тиньку), що є порушенням санітарних і будівельних норм. Протягом кількох останніх років з допомогою спонсорських (батьківських) коштів було замінено більш 60% вікон на енергоефективні металопластикові. Проводились поточні ремонти, купувалися меблі та оздоблення. Колектив з допомогою батьків та спонсорів з усіх сил намагаються утримати заклад на відповідному рівні. Однак будівля дитячого садка потребує повної термомодернізації.
Метою проекту є значне скорочення закладом енергоспоживання, що зменшить виплати за комунальні платежі (в тому числі за енергоносії). Після підписання договору будівельного підряду починається етап виконання будівельних робіт з впровадження енергоефективних заходів:
- модернізація фасаду (демонтаж старих оздоблювальних матеріалів, утеплення стін, цоколя, пристрій зовнішніх укосів, оздоблення - архітектурна обробка);
- модернізація покрівельного перекриття на одному з будинків та заміна покрівельного матеріалу (демонтаж старих хвилястих азбоцементних листів з покрівлі, частковий ремонт дерев'яних конструкцій, пристрій покрівлі з металочерепиці, утеплення горища);
- заміна вікон на енергоефективні (встановлення енергозберігаючих вікон, влаштування на виході шлюз-тамбура);
- під час реконструкції центрального входу і пристрій шлюз-тамбура забезпечити влаштування пандуса і розширеного дверного отвору;
- проведення протипожежних заходів;
- пристрої брукування навколо будівель і організованого водовідведення опадів від будівель саду.
Реалізація проекту буде здійснюватися в відповідності з діючими будівельними нормами і правилами, в тому числі і щодо забезпечення безперешкодного доступу до об'єктів осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Електронні торги відбудуться 1 червня 2020 року, тому до цього часу необхідно подати тендерні пропозиції.