

5,7 мільйона гривень виділено на реконструкцію магістрального водопроводу Бендюжского водозабору
Тривале вживання людиною води з підвищеним вмістом заліза крім захворювань печінки, крові і алергічних реакцій, збільшує ризик інфарктів, негативно впливає на репродуктивну функцію організму.
Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації шукає підрядника для реконструкції магістрального водопроводу Бендюжского водозабору с. Бендюга Сокальського району Львівської області в р. Червоноград Львівської області (1 черга). Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua. Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/tender/2033351/, він буде визначено шляхом проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro
Місто Червоноград - важливий центр гірничодобувної промисловості Львівсько-Волинського вугільного басейну. Займає третє місце по населенню у Львівській області. Місто розташоване в північній частині Львівської області, на відстані 80 кілометрів від обласного центру 70 км до кордону з республікою Польща.
Водопостачання Червоноградського гірничо-промислового району здійснюється з 5-ти водозаборів: Бендюжского, Правдинський, Межирічанської, Борятинского, Сосновського з 39 артезіанськими свердловинами.
Першим був вивчений в 1954 році з запасом води 12 тис. м. куб / добу Бендюжский водозабір, окремі свердловини працювали вже з 1957 року.
Бендюжский водозабір розташований в 3-х кілометрах на південний схід від р. Червонограда на правобережжі Західного Бугу в районі с. Бендюга Сокальського району. Введений в експлуатацію з 1962 р. входить До складу водозабору 6 свердловин, станція II підйому, хлораторна, 4 резервуара ємністю 1000 м3 кожен. Загальний об'єм резервуарів 4000 м3.
В даний час якість води задовольняє вимоги Дсанпін -2.2.4-171 за виключенням вмісту заліза, тому проблема знезалізнення води стоїть особливо гостро. Залізо - це важкий метал, і разом з марганцем, нікелем, хромом, кадмієм, свинцем і міддю відноситься до високотоксичним речовин. Тривале вживання людиною води з підвищеним вмістом заліза крім захворювань печінки, крові і алергічних реакцій, збільшує ризик інфарктів, негативно впливає на репродуктивну функцію організму. Також залізо погано виводиться з організму, має канцерогенну дію, порушує роботу мозку.
Впровадження запланованих заходів дозволить оновити та модернізувати господарство КП «Червоноградводоканал», що призведе до підвищення якості житлово-комунальних послуг і зменшення вмісту сполук заліза у воді, забезпечення якісною питною водою споживачів, а також досягти покращення санітарно-епідемічної ситуації.
Основні завдання:
- Виконати роботи з реконструкції Бендюжского водозабору.
- Ввести в експлуатацію реконструйований об'єкт.
Опис заходів:
1. Проведення відкритих торгів та вибір організації-підрядника. Організації-переможця буде визначено на основі критерію найбільш економічно обгрунтованого пропозиції і якості пропонованих послуг. Буде укладено договір підряду з виконавцем будівельно - монтажних робіт.
2. Проведення загальнобудівельних робіт. Проведення загальнобудівельних робіт, а саме: зведення будівлі для фільтрів площею 221,8 м²; будівництво приміщення електрощитової площею 18,6 м² приміщення автоматики площею 7,7 м²; спорудження контактного резервуару Р-1 площею 58,0 м², резервуара для збору промивних вод Р2 площею 37,9 м², резервуара пульпи Р-3 площею 19,4 м²; пристрій колодязів з арматурою для випуску осаду площею 10,3 м².
3. Придбання та монтаж обладнання. Придбання технологічного обладнання для установки знезалізнення. Придбання технологічного обладнання для насосної. Придбання електрообладнання. Проведення монтажу технологічного та електричного обладнання.
4. Здача об'єкта в експлуатацію.
5. Підготовка документів про готовність об'єкта до експлуатації та отримання сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.
6. Передача об'єкта на баланс КП «Червоноградводоканал».
Планується, що всі роботи будуть завершені до кінця 2020 року. На їх виконання виділено 5 723 443.60 гривень.