

49,8 мільйона гривень потрібно на капітальний ремонт вул. Окружна в м. Калуші Івано-Франківської області
Стан дороги створює небезпеку для життя і здоров'я людей, робить неможливим рух транспорту, перешкоджає своєчасному прибуттю автомобілів швидкої допомоги та пожежної охорони до місця події.
Управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради шукає підрядника для проведення капітального ремонту вул. Окружна р. в Калуші Івано-Франківської області. Перерахунок кошторисної документації. Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/tender/2025070/, він буде визначено шляхом проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro. Очікувана вартість проведення робіт становить 49 800 000 гривень.
Калуш - місто обласного підпорядкування, з площею 6453,5 га, розташований в 30 км від обласного центру з населенням 66,4 тис. чол., що є другим за чисельністю містом Прикарпаття.
Сьогодні - це один з великих промислових і культурних центрів Західної України. Тут зареєстровано кілька десятків підприємств з іноземним капіталом, які успішно займаються всіма видами господарської діяльності.
Автодорога по вул. Окружної р. в Калуші має надзвичайно велике значення і є необхідною транспортною артерією, яка з'єднує промислову зону з містом, селами Кольського району та іншими автодорогами області. Автодорога по вул. Окружної використовується, як об'їзна центральній частині міста. Ця автодорога поєднує промислову зону міста (включаючи територію потенційного індустріального парку р. в Калуші) з автодорогою Н-10 державного значення Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці).
Довжина вулиці – 4940 м. На окремих ділянках вулиця має різну ширину від 7,0 до 8,0 м. Тому стан дороги впливає на розвиток економічного потенціалу міста, Кольського району та області. Вулицю перетинає 5 переїздів під'їзних залізничних шляхів. З обох сторін до вулиці примикають території підприємств промислової зони міста Калуш. На вул. Окружна спостерігаються значні ями (55-75%) глибиною до 0,10-0,15 м, сітка тріщин, напливи, колійність. Враховуючи це, можна зробити висновок про старіння асфальтобетону та недостатньої сдвигоустойчивости асфальтобетонних шарів.
Крім цього, в процесі експлуатації виникли деформації на ділянці проїжджої частини, руйнування, обумовлені відсутністю організації водовідведення та навантаженням від коліс автотранспорту. Капітальний ремонт вказаної дороги не проводився протягом багатьох років, в результаті чого дорожнє покриття дороги повністю зруйновано, утворилися глибокі і великі вибоїни, ями.
Стан дороги створює небезпеку для життя і здоров'я людей, робить неможливим рух транспорту, перешкоджає своєчасному прибуттю автомобілів швидкої допомоги та пожежної охорони до місця події.
Проїжджа частина вулиці вимагає:
- виправлення земляного полотна у поперечному і поздовжньому профілі (відсутність ухилів) з доведенням його до нормативних, організації водовідведення з проїзної частини;
- пристрій посилення існуючої дорожньої одягу;
- капітальний ремонт шляхопроводу;
- пристрій покриття переїздів на залізничних під'їзних коліях.
В рамках проекту планується виконати:
- виправлення дорожнього полотна з доведенням його геометричних параметрів до норм, які відповідають категорії вулиці;
- заміна нестабільних шарів дорожнього полотна;
- пристрої нового асфальтобетонного покриття;
- капітальний ремонт залізобетонного шляхопроводу.
Ремонт дороги загального користування місцевого значення дозволить:
- покращити технічний стан дороги;
- зберегти цілісність дорожнього покриття;
- забезпечити безпеку руху автомобільного транспорту;
- підвищити якість надання послуг з пасажирських і вантажних перевезеннях.
Очікуваними результатами є:
- Розвиток міської території відповідно до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року;
- Забезпечення комфортного та безпечного середовища проживання для людини, а також створення умов для поширення позитивних процесів розвитку міста;
- Забезпечення комфортного і безпечного транспортного сполучення в межах міста Калуша, промислової зони міста Кольського району;
- Забезпечення безпеки руху транспорту і пішоходів;
- Задоволення потреб громади міста;
- Збереження існуючої дороги від руйнації і подальше її використання за цільовим призначенням.