

3,3 мільйони гривень виділено на реконструкцію скидного колектора очищених стічних вод Червонорадских очисних споруд
Мета проведення реконструкції колектора - забезпечити надійну і безаварійну роботу очисних споруд р. Червоноград.
Орган місцевого самоврядування «Відділ капітального будівництва та інвестицій Червоноградської міської ради» планує завершити реконструкцію скидного колектора очищених стічних вод Червонорадских очисних споруд в с. Добрячин, Сокальського району Львівської області на ділянці від КОС р. Червонограда до автодороги Червоноград-Сокаль до кінця 2019 року. Про це повідомляє безкоштовний сайт тендерів tendergid.ua. Підрядник буде визначений шляхом проведення відкритих торгів в електронній системі Prozorro
Згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://tendergid.ua/tender/1873937/, очікувана вартість проведення робіт складає 3 387 314.80 гривень.
Червоноградські каналізаційні очисні споруди повної біологічної очистки введені в експлуатацію в 1971 році - I-ша черга, в 1976 році - II-а черга, у 1987 році - ІІІ-я черга. Загальна потужність КОС - 8,3 тис. куб. м / добу.
Система водовідведення Червонограда - повна роздільна, при якій господарсько-побутові і виробничі стічні води системою самопливних колекторів, КНС та напірних трубопроводів подаються на каналізаційні очисні споруди повної біологічної очистки і після очищення відводяться в р. Зап. Буг.
Всі господарсько-побутові стоки р. Червонограда подаються насосними станціями в приймальну камеру очисних споруд. Після проходження механічних решіток, які служать для затримання великих відходів, стоки надходять у двосекційну горизонтальну пісколовку, яка призначена для затримання грубих мінеральних частинок, головним чином піску. Після пісковловлювачів, стічні води надходять в розподільну камеру, звідки розподіляються на 2 исходника, які призначені для осідання нерозчинних твердих частинок.
Стоки після механічного очищення надходять на біологічну очистку в аеротенки-витискувачі, де проходить мінералізація органічних забруднень за допомогою численних аеробних мікроорганізмів.
Суміш очищеної стічної рідини і активного мулу подається у вторинні відстійники для поділу. Вода надходить в контактний резервуар, де проходить знезараження хлором. Скидання очищених стічних вод здійснюється скидними колекторами р. Зап. Буг.
Каналізаційні колектори знаходяться в експлуатації понад 46 років, вони фізично зношені, і становлять потенційну загрозу навколишньому природному середовищу, а саме екологічного стану як поверхневих, так і підземних вод.
Висока аварійність сталевих трубопроводів є причиною витоку стоків і затоплення прилеглих територій, що сприяє виникненню та поширенню інфекцій.
Каналізаційні очисні споруди знаходяться на околиці Червонограда в безпосередній близькості від р. З. Буг. Виключення можливості витоку стоків дозволить поліпшити стан навколишнього середовища і якість життя в регіоні.
Мета проведення реконструкції колектора - забезпечити надійну і безаварійну роботу очисних споруд р. Червоноград.
Впровадження заходу дозволить захистити прилеглі території від забруднення, досягти зменшення аварійності на трубопроводах, що перебувають у ветхому стані, і як наслідок, виключення витоку вод на поверхню, досягти зменшення експлуатаційних витрат, пов'язаних з ремонтом, а також поліпшення санітарно-епідемічної ситуації.
Завдання:
- Виконати реконструкцію скидного колектора очищених стічних вод Червонорадских очисних споруд в с. Добрячин, Сокальського району Львівської області на ділянці від КОС р. Червонограда до автодороги Червоноград-Сокаль;
- Ввести в експлуатацію відремонтований об'єкт.
- Подальша експлуатація скидного колектора.
Проведення електронних торгів заплановано на 30 травня 2019 року. Подати тендерні пропозиції необхідно до 29 травня 2019 року.