

21 мільйон гривень виділено на реставрацію Магістрату Житомирського обласного краєзнавчого музею
Основною метою проведення робіт є збереження пам'ятки архітектури національного значення з подальшим використанням для експонування колекцій історичного і природного відділів обласного краєзнавчого музею.
Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації шукає підрядника для проведення ремонтно-реставраційних робіт по будівлі Магістрату КУ «Житомирський обласний краєзнавчий музей», розташованого за адресою вул. Катедральна, 3 в Житомирі. Про це повідомляє інформаційний сайт державних торгів tendergid.ua
Згідно з оголошенням, опублікованим за посиланням https://www.tendergid.ua/tender/1865064/, очікувана вартість проведення робіт становить 21 053 024 гривень.
Магістрат - пам'ятка архітектури національного значення, розташований в історичному центрі міста на Замковій горі, який вже тривалий час не використовується як об'єкт туристичного показу і заклад культури із-за необхідності завершення тривалого ремонту. Разом з тим, Житомирський обласний краєзнавчий музей має надзвичайно цінну і численну колекцію картин, які тривалий час не експонуються через недостатність площ для експозиції.
Проведення ремонтно-реставраційних робіт буде сприяти гармонізації урбаністичного середовища і надасть можливість створення неймовірно цікавої експозиції природи та історії, буде залучати до музею відвідувачів, - місцевих жителів і туристів.
Основною метою проведення робіт є збереження пам'ятки архітектури національного значення з подальшим використанням для експонування колекцій історичного і природного відділів обласного краєзнавчого музею.
Основним завданням є здійснення комплексу ремонтно-реставраційних робіт за розробленою проектно-кошторисної документації.
В 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету розроблена проектно-кошторисна документація.
Проектом передбачається проведення комплексу реставраційних робіт будівлі:
- відновлення конструкцій і елементів будівлі;
- перекладання цегляної кладки стінових конструкцій на ділянках, де вона пошкоджена значними тріщинами і зазнала істотного розшаровування;
- повна заміна дерев'яного перекриття будівлі (міжповерхових), із застосуванням сучасних і більш ефективних конструкцій;
- пристрій у приміщеннях нової внутрішньої обробки, з повним демонтажем залишків зруйнованої обробки і штукатурних шарів стін і перекриттів;
- гидрозащитные заходи;
- водозахисні заходи;
- проведення ремонтних та реставраційних робіт з відновлення внутрішнього оздоблення в приміщеннях будівлі;
- проведення заміни / пристрої, внутрішніх мереж інженерного забезпечення будівлі.
Результатом проведення робіт буде:
- збереження зовнішнього вигляду пам'ятника архітектури національного значення, запобігання її подальшого руйнування;
- збільшення привабливості пам'ятки національного значення як об'єкта туристичної інфраструктури;
- пристосування пам'ятки до потреб розміщеного в ній установи культури - експозицій природного та історичного відділів.