

19 4 мільйони гривень виділено на створення полігону ТПВ в р. Карлівка Полтавської області
Головною метою проведення робіт є зменшення негативного впливу на навколишнє середовище промислових і житлово-комунальних об'єктів.
Карлівське виробниче управління житлово-комунального господарства шукає підрядника для реконструкції невпорядкованою звалища на полігон твердих побутових відходів р. Карлівка Полтавської області. Про це повідомляється в оголошенні, опублікованому на сайті tendergid.ua по посиланню https://tendergid.ua/ru/tender/10424478
Очікувана вартість проведення робіт становить 19 425 370.00 гривень.
Проблема побутових і промислових відходів, як в Україні, так і в місті Карлівка, стала особливо актуальною в зв'язку із зростанням міста і підвищенням щільності населення, а також збільшенням кількості побутових відходів, що мають досить значний час розкладання.
В результаті життєдіяльності населення виникають різні відходи: тверді, рідкі, пастоподібні, пилуваті. Вони, крім епідемічного та токсичної дії, впливають на стан поверхневих та ґрунтових вод на стан повітря і грунту.
Значні труднощі для санітарної очистки р. Карлівка викликають тверді побутові відходи (ТПВ), так як їх кількість з часом зростає, а вартість вивезення та знешкодження збільшується.
Певна кількість у місті становлять промислові відходи. Вони за своїм складом дуже різні і залежать від специфіки виробництва. Засоби збору, вивезення та знешкодження неутилізованих промислових відходів визначаються настільки вони потенційно шкідливі для здоров'я населення. Ці питання вирішуються регіонально підприємствами спільно з органами державного санітарного нагляду, охорони природи, місцевих органів самоврядування.
Промислові підприємства, які мають не утилізовані відходи 3 і 4 класів безпеки, можуть отримати дозвіл на їх вивезення на полігон ТПВ в місцевій райсес та інспекції пожежної охорони. Допустима кількість завозу визначається Карлівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства.
В р. Карлівка роботи зі збирання, перевезення та знешкодження ТПВ виконує Карлівське виробниче управління житлово-комунального господарства. Тверді побутові відходи спеціальним автотранспортом перевозяться для складування на смітник, експлуатовану без належного інженерного забезпечення. Складування ТПВ відбувається в хаотичному порядку на відведеній території.
Таким чином, можна зробити висновок, що звалище, яка функціонує тривалий час без належного інженерного забезпечення і не відповідає заходів передбачених проектом 1990, негативно впливає на навколишнє середовище.
Головною метою проведення робіт є зменшення негативного впливу на навколишнє середовище промислових і житлово-комунальних об'єктів, створення на зазначеній території умов поводження з твердими побутовими відходами, які будуть відповідати сучасним екологічним і санітарним стандартам і забезпечать експлуатацію полігону в довгостроковій перспективі.
Головним завданням є забезпечення основних вимог охорони навколишнього середовища, санітарно-епідемічної безпеки для населення, захист від забруднення ґрунту, ґрунтових вод, повітряного басейну, створення умов для ефективного використання побутових відходів як енергоресурсу та дослідно-промислового впровадження комплексної переробки і утилізації їх ресурсоцінних компонентів.
Передбачено проведення заходів з реконструкції невпорядкованою звалища на полігон твердих побутових відходів, а саме:
- підготовчі роботи;
- придбання та встановлення технологічного обладнання;
- будівництво навісу для розміщення лінії сортування;
- земляні роботи;
- пристрій господарської зони і під'їзду до полігону ТПВ;
- заходи по забезпеченню охорони навколишнього середовища;
- протипожежні заходи та заходи по охороні праці, техніці безпеки і виробничої санітарії.
Очікувані результати:
- створення інноваційних технологій для ефективного використання побутових відходів як енергоресурсу та дослідно-промислове впровадження, комплексна переробка та утилізація їх ресурсних компонентів;
- локалізація негативного впливу на навколишнє середовище виведеного з експлуатації полігону твердих побутових відходів;
- підвищення ефективності і рентабельності комунальних підприємств міста та району;
- впровадження в місті сучасної моделі управління екологічною безпекою.
Відкриті торги відбудуться 6 серпня 2020 року. Прийом тендерних пропозицій закінчується 5 серпня 2020 року.