

11,2 мільйона гривень виділено на заходи з захисту від підтоплення та затоплення поверхневими водами річки Стир села Рованці Луцького району Волинської області
Метою проведення робіт є створення безпечних та комфортних умов для проживання і відпочинку населення.
Боратинський сільський рада оголошує про проведення відкритих торгів Prozorro. Про це повідомляється на сайті tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/ru/tender/2275737, планується нове будівництво системи захисту від підтоплення та затоплення поверхневими водами річки Стир села Рованці Луцького району Волинської області. Очікувана вартість проведення робіт становить 11 264 337 гривень.
На території Боратинской об'єднаної громади проживає понад 9 тис. населення. Рованці - найбільший за чисельністю жителів населений пункт громади, кількість жителів становить близько 2471. Село розташоване поблизу обласного центру міста Луцька в заплаві річки Стир. Територія населеного пункту постійно потерпає від повеней, а також знаходиться в зоні потенційного підтоплення. Основними причинами цього негативного явища є природні фактори - розташування населеного пункту на зниженому ділянці місцевості, ерозія річкової долини, особливості річкового режиму.
Наслідками регулярних підтоплень є погіршення стану забудованих територій, сільськогосподарських угідь, ризиків захворювання небезпечними інфекційними хворобами, погіршення умов проживання населення, забруднення води і ґрунтів, заболочення території. Спорудження захисної дамби на річці Стир дозволить вирішити проблему - забезпечити комфортні умови для проживання населення і поліпшити екологічну ситуацію.
Актуальність проведення будівельних робіт полягає в необхідності поліпшення санітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації шляхом будівництва системи захисту від підтоплення та затоплення поверхневими водами річки Стир. Завдяки проекту вдасться подолати виклики, пов'язані з виникненням несприятливих гідрологічних процесів, забезпечити комфортні умови для проживання та господарської діяльності населення, збільшити площі сільськогосподарських угідь. Здійснення комплексу гідротехнічних, природоохоронних та економічних заходів також буде сприяти поліпшенню стану екосистеми і водних ресурсів території, поліпшення якості джерел питного водопостачання населення.
Метою проведення робіт є створення безпечних та комфортних умов для проживання і відпочинку населення, захист населених пунктів і сільськогосподарських угідь від затоплення паводковими водами, мінімізація збитків від можливих стихійних лих.
Серед основних завдань - спорудження захисної дамби на р. Стир, облаштування набережної в селі Рованці, вдосконалення системи забезпечення екологічної безпеки та охорони навколишнього природного середовища території, зокрема, у разі паводків і повеней.
Основні заходи:
- Проведення підготовчих робіт, проведення конкурсів, укладання договорів з підрядниками, забезпечення управлінського та бухгалтерського обліку.
- Здійснення будівельно-монтажних робіт (будівництво захисної дамби, спорудження захисної осушувальної мережі канав, встановлення зовнішніх мереж електропостачання, автоматичних насосних станцій, облаштування набережної).
Серед очікуваних результатів можна виділити:
- Гарантовано безпечні умови для проживання понад 2 тисяч населення, захист населених пунктів і сільськогосподарських угідь від несприятливих гідрологічних процесів.
- Підвищення рівня екологічної безпеки та охорони навколишнього природного середовища території.
- Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття території, раціональне використання рекреаційних ресурсів та об'єктів природно-заповідного фонду.
- Мінімізація ризиків і збитків від можливих стихійних лих.
Планується використання сучасних технологій будівництва гідротехнічних споруд, які дозволяють без шкідливого впливу на навколишнє середовище та з дотриманням вимог діючих нормативних документів забезпечити водогосподарську діяльність і комфортні умови для існування населення. Використання сучасних технологій при спорудженні греблі мінімізує негативні наслідки зміни режиму ґрунтових вод і рівень навантаження на надра. Також до інноваційної складової проекту слід віднести використання сучасних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Проведення відкритих торгів заплановано на 23 червня 2020 року. До цього часу приймаються тендерні пропозиції учасників.