

10,6 мільйона гривень потрібно на реконструкцію каналізаційного колектора Д800 по вул. Курчатова в місті Сєвєродонецьк
Реалізація даного проекту призведе до покращення санітарно-гігієнічного, епідеміологічного та екологічного стану 10-ти мікрорайонів міста.
Департамент житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації оголошує про проведення відкритих торгів Prozorro. Про це повідомляється на сайті tendergid.ua
Як стало відомо з оголошення, опублікованого по посиланню https://tendergid.ua/ru/tender/10463771, планується реконструкція каналізаційного колектора Д800 по вул. Курчатова протяжністю 800 п. М. І 433 п. М. р. Сєвєродонецьк. Очікувана вартість проведення робіт складає 10 612 561 гривень.
Каналізаційний колектор Д 800 по вул. Курчатова забезпечує самопливний відведення побутових стічних вод від «нової» частини міста до КНС № 2. Від надійної роботи колектора залежить функціонування системи водовідведення 10 мікрорайонів міста. Існуючий залізобетонний колектор зруйнований у верхній частині в результаті газо-біогенної корозії, на колекторі мають місце значні зміни ухилів, вертикальні зміщення труб на стиках, а також проростання коренів. Діаметр існуючого трубопроводу 800-1000 мм, довжина 873,0 м, глибина прокладки до 5,3 м. Колектор розташований на відстані 2 м від проїжджої частини вулиці Курчатова; перетинає дві вулиці з інтенсивним рухом і численними внутрішньо квартальних заїздами.
Існуюча каналізаційна мережа знаходиться в незадовільному стані, що призводить до значних аварійних ситуацій.
На окремих місцях колектора насиченість інженерними комунікаціями не дозволяє вести земляні роботи відкритим способом.
Для ремонту обрана методика санації трубопроводу «труба в трубі». Для організації роботи потрібно поетапне переключення стоків, для чого розроблена окрема схема.
Використання методу санації «труба в трубі» без руйнування старого колектора ( «релайнинг») дозволяє виконати роботи без пошкодження існуючої труби - шляхом протягування в них нових поліетиленових труб. Попередньо стара труба очищається від корозійних відкладень. Далі, нову поліетиленову трубу протягують в старий колектор через стартовий котлован або робочий колодязь з допомогою чипного пристрою, або лебідки з контрольованим тяговим зусиллям, встановленої в приймальному котловані чи іншому робочому колодязі.
Зварювання поліетиленових труб буде проводитись з внутрішньої сторони за допомогою екструдера. Це з'єднання має дуже високу стійкість до розриву.
Після монтажу трубопроводів буде проведено їх гідравлічне випробування. У місцях зі значним руйнуванням старого колектора роботи будуть проведені відкритим методом, тобто від колодязя до колодязя з руйнуванням старої труби.
Під автомобільними дорогами колектор прокладається в існуючий футляр. У разі розташування робочого котловану в місці в'їзду на квартал, прокладається труба відкритим способом в сталевому футлярі, який укладається на піщану підготовку висотою 200 мм з засипанням труб піском на 300 мм над верхом труби.
Використання сучасних поліетиленових спіральних каналізаційних труб дозволяє забезпечити необхідну пропускну здатність каналізаційного колектора при деякому зменшенні діаметра. Використана схема прокладки забезпечує екологічну та санітарну безпеку. При перетині з існуючими комунікаціями каналізації земляні роботи будуть вестись вручну по 2,5 м в кожну сторону від перерізу.
Для колодязів передбачається внутрішня гідроізоляція дна і стін колодязя. Перед укладанням каналізаційного трубопроводу по дну траншеї в котловані, дно буде сплановано по схилу. Реалізація даного проекту призведе до покращення санітарно-гігієнічного, епідеміологічного та екологічного стану 10-ти мікрорайонів міста. Відсутність частих аварійних ситуацій знизить соціальну напруженість, що в свою чергу покращить морально-психологічний клімат у місті.
Передбачено використання прогресивних технологій, нових матеріалів, сучасних поліетиленових спіральних каналізаційних труб.